Ankara Üniversitesi kampüsleri « Tercih Dönemi
Bu sitede yer alan yazılar üniversiteliler tarafından yazılmıştır

Teşekkürler
  • Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü'ne
  • Dumlupınar Üniversitesi Felsefe Kulübü'ne
  • Koç Üniversitesi Ku Gönüllüleri'ne
  • Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Kulübü'ne
  • Fatih Üniversitesi İdeal Gençlik Kulübü'ne
  • desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

Ankara Üniversitesi kampüsleri

20 Haziran 2010
Ankara Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümü 2009 mezunu

     En büyük yerleşkesi Tandoğan Kampüsü’dür. Kampüs içinde kapalı olimpik yüzme havuzu Türkiye’nin en büyük havuzu olarak bilinir. Mühendislik, Eczacılık ve Fen Fakülteleri burada yer alır. O kadar huzurlu bir yerdir ki (öğrenciler arabalarıyla sizi rahatsız da edemez araba girmesi yasaktır) çimlerinde bütün günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi Sıhhıye’de bulunur. Tıp Fakültesi ise Sıhhıye, Cebeci ve İbni Sina yerleşkelerine dağılmıştır. İletişim Fakültesi Cebeci Kampüsü’nde yer almaktadır. Hukuk, Siyasal Bilgiler ve Eğitim Fakülteleriyle iç içe bir hayat sürmekte olan İletişim Fakültesi’nin yeni yerleşkesi Gölbaşı’na yapıldı. İletişim Fakültesi’nde ne olması gerekiyorsa hepsi, en modern araçlarla öğrencilerin hizmetine sunulacak. Dersler gerekli zamanlarda konferans salonlarında Siyasal’dan öğretmenlerin canlı bağlantılarıyla gerçekleşecek. Gerçek bir iletişim bu okulda öğrencileri bekliyor. Ancak Gölbaşı Ankara’nın merkezine çok uzak, bu sorun da servislerle giderilmeye çalışılacak.

     Ankara’ya geldikten 1 yılın sonunda öğrenciler hele ki bir de İletişim Fakültesi’nde okuyorlarsa arkadaşlarıyla eve çıkmayı tercih ediyorlar.  Cebeci etrafında evler 600-700TL civarında, ancak içi biraz lüks olsun derseniz 900e kadar bu fiyatlar çıkar. İstanbul’a göre yaşam daha kolaydır bu şehirde. Ev sahiplerini genelde görmezsiniz bile; Cebeci, Kolej, Kızılay, Çankaya çevreleri öğrenciyi benimsemiş, onları eleştirme gibi davranışlardan kaçınan insanlardan oluşur. Mutlu mesut gece Kızılay’da kurtlarınızı döküp evinize geldiğinizde size sadece gülümseyen insanlar görmeniz muhtemel.

     Okula 1 saatte giderim benim için dert değil yeter ki ucuz ve yeni binalarda oturayım diyorsanız eğer Eryaman sizi bekliyor. Ev kiraları 250-500 arası, Toki’nin yaptığı evler yeni ve 300 civarı fiyatlarla. Eryaman birden fazla etaptan oluşuyor ve insanlar birbirine hangi etapsın diye hitap ediyor. Bünyesinde barındırdığı Göksüparkı görülmeye değer. Okula 2-3 vesait gitseniz de güzelim Ankara’nın en masum yanı trafik. Sizi 1 saatte okula ulaştıracak kadar yolları boş, metrosu vızır vızır çalışır.

 
FaceBook ile paylaş... Friendfeed ile paylaş... Twitter ile paylaş
BENZER YAZILAR
Bilkent Üniversitesi: Kampüste Hayat      Bilkent Üniversitesi'nde tabldot, kantin, restoranlar bulunmaktadır. Tabldot'ta öğle ve..
 
Balıkesir Üniversitesi kampüsleri    Balıkesir Merkezde iki kampüs vardır. Eğitim fakültesi şehir merkezindedir. Şehir dışındaki kampus..