Anadolu Üniversitesi kampüsleri « Tercih Dönemi
Bu sitede yer alan yazılar üniversiteliler tarafından yazılmıştır

Teşekkürler
  • Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü'ne
  • Dumlupınar Üniversitesi Felsefe Kulübü'ne
  • Koç Üniversitesi Ku Gönüllüleri'ne
  • Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Kulübü'ne
  • Fatih Üniversitesi İdeal Gençlik Kulübü'ne
  • desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

Anadolu Üniversitesi kampüsleri

28 Haziran 2010
Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletme 2008 mezunu

    Üniversitemizin 2 kampüsü vardır. Yunus Emre ve İki Eylül Kampüsleri. Bir bilim ve kültür merkezi aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan ve ana kampüs niteliğinde olan Yunusemre kampüsünde fakülte ve yüksekokulların bazılarıyla, idari birimler ve sosyal tesislerin önemli bir kısmı yer almaktadır. Ben bu kampüste okudum, hergün şehir merkezinden yürüyerek fakülteme geldim. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mühendislik Mimarlık Fakültesinin bulunduğu 2 Eylül Kampüsü ise kent merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Anadolu Havaalanı da bu kampüstedir.

   Ev sahipleri öğrenciye evleri daha pahalı verdiklerinden ılımlı bir tutum izliyorlar. En ucuz kiralar 600 TL'den başlar ve evin durumuna göre artmaktadır. 

   Ben şehir merkezinde kaldığımdan ve okula 20 dakikada yürüyerek gelip gittiğimden, diğer bölgelerdeki fiyatlar hakkında sağlıklı bilgi veremeyeceğim. Ancak öğrencilerin çoğu ulaşımda araç kullanmak istemediklerinden, evleri merkezden tutmayı tercih etmektedirler.

 
FaceBook ile paylaş... Friendfeed ile paylaş... Twitter ile paylaş
BENZER YAZILAR
İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsleri     5 kampüs var. En büyük kampüs birçok fakültenin içinde bulunduğu Maslak'ta bulunan Ayazağa..
 
İstanbul Bilim Üniversitesi kampüsleri     İki kampüs vardır. Biri Gayrettepe’de sağlık meslek yüksek okulları olarak bulunur. Diğeri..